Serbian Runescape Clan™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Sat i Datum
Vreme
Zadnje teme
» Zasto je ovaj forum prso?!
Sigurnost ili Andol Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 1:12 am od milutin

» SPAM FTL
Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 7:58 pm od milutin

» Nov Forum
Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 1:04 am od EvilMe137

» Sta radite?
Sigurnost ili Andol Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:55 pm od Nikolaknot

» NE MOGU DA UPLATIM MEMBERS!!!
Sigurnost ili Andol Icon_minitimePet Okt 16, 2009 1:22 am od Nikolaknot

Linkovi
Dostignuca i ciljevi u RS-u
Runescape Video
Smesne RS slike
PKing drops

Vicevi
Smesni video
Anketa
Sta vise volite?
Zima
Sigurnost ili Andol Vote_lcap19%Sigurnost ili Andol Vote_rcap
 19% [ 4 ]
Leto
Sigurnost ili Andol Vote_lcap81%Sigurnost ili Andol Vote_rcap
 81% [ 17 ]
Ukupno Glasova : 21

 

 Sigurnost ili Andol

Ići dole 
+4
el stefan!
Dule 91
Angorn91®
EvilMe137
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSub Nov 10, 2007 1:16 pm

Vi se pitate a ne Dzordz Bus!
Ili Andol, Acetisal ili Brufen ili prevenciju. Kazu babe a kazu i doktori: "Bolje spreciti nego leciti!"



Sta uraditi da ne biste bili hakovani?


1. Treba vam firewall. Sta je to? Program koji kontrolise sta sve dolazi sa interneta na vas racunar. Postoji vise vrsta firewall-a:
Windows Firewall
Zone Alarm
Comodo
Sunbelt/Kerio
I tako dalje i tako dalje. Ako vam je potreban neki vi lepo na Gugl i trazite. Koji je bolji? Ne znam, snadjite se sami. Ja imam obican Windows firewall koji sluzi svrsi - kada vidi da se nesto cudno desava jednostavno mi obori sistem i tacka. Interesantno je i da moj provajder, VeratNet, ima isto firewall. Tako da mi veza pukne kada se nesto sumljivo desava.

2. Treba vam antivirusni program. Pazite! To nisu programi po sistemu "Sve sam radi". Antivirusni programi su pre svega skeneri vaseg racunara. Obicno imaju live firewall ali to vam ne pomaze mnogo ako ne skenirate racunar. Koji antivirus koristiti? Imate o ovome na sledecem postu u okviru naseg foruma. Molim procitajte pazljivo:
Like a Star @ heaven Serbian Runescape Clan™: Support info: Software
Ja koristim 3 (slovima TRI) antivirusna programa. To je lako zbog 2 Gb RAM-a. To su ona tri koja sam naveo u prilozenom post-u. Svako vece kada ne skidam neki torent sa neta uradim virus scan (u safe mod-u) sa, redom, nekim od ovih antivirusa. Uvek morate update-ovati virusnu bazu i sam program!!! Uvek mora da vam bude antivirus ukljucen!!! Iako vam racunar sporije radi mora tako! Jedino kada igrate offline igre vi ga iskljucite, ili ako se bavite necim van neta.

3. Treba vam Spyware Remover. Ima ih na tone, mi smo, isto u onom gore postu, pricali o njima. Molimo da procitate.
Ja koristim Ad Aware i izuzetno sam zadovoljan. Non stop mi je ukljucen Ad Watch i svaku drugu ili trecu noc ostavim da skenira disk, u safe mode-u.

4. Treba vam malo mozga. Ako vec vidite da ljudi kukaju da su hakovani pa bre zasto idete na sumljive sajtove?!? Nije mi jasno!!! Kakav runescape 3?!? Gde to pise na Jagexovom sajtu?!? Nigde! Jok, oni i dalje kucaju u Gugl taj pojam i - slikaju seeeee... Ljudi, mucnite glavom! Nema sifara za RS! Nema cheat code za RS! Ne postoji ijedan safe macro program za RS. Ne postoji ijedan safe client za RS. I tacka!!!
Ja nikada nisam isao na sumljive sajtove. Ako i odete, nemojte ici posle toga na RS i igrati ga. Ne. Vec iskljucite internet, restartujte racunar u safe mode i skenirajte ga i od virusa i od spyware-a. To je posao od jednog sata, taman dok sa curicom odete na kafu.

5. Treba vam redovno menjanje sifre u RS-u. Ja nisam promenio sifru 2 godine. Eeeee! Neko bi rekao da sam lud! Ali to je cinjenica. Eto ja priznajem: tu gresim. I odmah cu sad promeniti sifru i reci cu sebi: "Evil, svake 2 nedelje menjaj sifru na RS-u". I tako treba da bude.

6. Treba da namestite Recovery Questions. Ja imam ta pitanja i odgovore zapisane, ne na racunaru, vec na listu papira. Evo ga ovde ispod kucista. Nikad ih nisam upotrebio.

7. Treba da imate Bank PIN. I tacka! Zasto olaksati hakeru ulazak u banku? Neka se pomuci malo. Imam Bank PIN jos iz RS Classic-a. Zapisite taj PIN na papiru takodje i gurnite ga ispod kucista.

8. Treba da skinete sve sa sebe. Kada izlazite iz RS-a (log out) sve sa sebe stavite u banku. Sve! I od armoura i weapon-a i sve iz inventorijuma.

9. Treba da ne verujete nikome.
Nikome! Nema tu: "Pa bre, Stefan je super drug, ne brinem se ja za njega! Reci cu mu pass taman da mi digne mining na 82 lvl!" Nema toga ljudi! To ne pije vodu. To zaboravite!
(Stefo srry za ovo, no offense man! Smile)

10. Treba da uzmete knjigu. Uzmite neku knjigu, skinite neki tutorial sa interneta i naucite da radite za racunarom. Niste vi najveci mozgovi na svetu. Postoji, uvek, neko pametniji, Ne kazem ja, ja se divim svima vama, zaista ste super ljudi i dobri drugovi, ali nikad ne znas sta ce ti trebati. Zato raspitajte se malo... Pogledajte nesto sto vas zanima u knjizi, pitajte druga, pitajte profesora. Znanje ne skodi. Jer, sto vise znas to ce pre da te zovu "Geek"! He he.

11. Ne trebaju vam "nepoznati" programi. Mnogo ljudi danas koristi razne programe uz koje igra RS. Sve je to lepo, ali... Da li ste znali da ce haker pre da razbije neki drugi client neko zvanican client RS-a ili bilo koji browser?!? E pa, sada znate... Koristite samo browser-e ili zvanican RS client. Ostalo nemojte ni pomisljati da skinete ili cak i da koristite. Sto bi Bure rekao: "Pa, sta ce ti drugi client za igranje?!?" Zaista, zapitajte se da li je sav vas trud vredan nekog programa, bez koga i inace mozete igrati.
O macro programima ne treba ni pricati. Nikako ne skidati, niti posecivati sajtove na kojima se oni nalaze. Casticete sebe jednim Andol-om...

Eto toliko. Sigurno ce biti jos dopuna ovog posta.
Hvala.


Poslednji put izmenio EvilMe137 dana Pon Sep 22, 2008 1:24 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSub Nov 10, 2007 1:41 pm

nemam reci, samo pohvale!!! super si se setio jer sam ja mnogo puta bio naivan... lol! Evil or Very Mad tapš tapš klanjam ti se klanjam ti se klanjam ti se klanjam ti se
Nazad na vrh Ići dole
Angorn91®
Admin
Angorn91®


Muški
Broj poruka : 735
Godina : 32
Lokacija : Skola-teretana-azeroth-kafic
Posao : Holy or retri
Datum upisa : 07.06.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimePon Nov 12, 2007 2:09 pm

tapš To je pravi potez tapš
Nazad na vrh Ići dole
http://src2007.serbianforum.info
Dule 91

Dule 91


Muški
Broj poruka : 377
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Posao : Sk8-er
Datum upisa : 12.06.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 2:48 pm

Bravo contra!!!!!!!!!! tapš
Nazad na vrh Ići dole
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: lol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 10:45 pm

sto mi kradesh ideju bane lol! xexe shalim se Smile ne mora da chitam ovo vec si mi sve isprichao pre neki dan na teamspeak-u Smile xexe
Nazad na vrh Ići dole
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 11:26 pm

He he, sad cu ubaciti i tvoju i Bure-ovu ideju za one cliente i dzidza midze...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: :)))   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 11:51 pm

hvala hvala autograme naplacujem od sad lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:44 am

ja koristim client elite switch vec 5 meseci i nemam problema... nekako mi je lakse sa njim da igram, koristim i auto log-in i nemam problema ne znam da li moze nesto da mi bude/?? scratch
Nazad na vrh Ići dole
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: didididi   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:48 am

e taj swift switch je haker program nije preporuchen od jagexa i taj program u sebi 100 % ima keyloggera mene je hakovao k1ller fausta je hakovo ima josh primera mrzi me da navodim..... zajebi se od tog swifta uzmi mozilu i sve je do jaja Smile))))))))
Nazad na vrh Ići dole
makar3nK0
Moderator
makar3nK0


Muški
Broj poruka : 366
Godina : 48
Lokacija : za tastaturom
Datum upisa : 30.07.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:08 pm

ToRc ::
zajebi se od tog swifta uzmi mozilu i sve je do jaja

u pravu je, apsolutno Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:09 pm

jesam li reko swift? Question
Nazad na vrh Ići dole
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:20 pm

ma dobro i da nisi rekao ja ti samo dajem prijateljski savet jer ne zelim da te hakuju ko mene i posle sve sto si igrao padne ti u vodu.... sunny nije lep osecaj ...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 12:55 am

hvala na savetu Smile
Nazad na vrh Ići dole
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 1:26 am

xexe Smile nema problema pitaj ako ti nesto treba ne znam ja mnogo ali ono sto znam zelim da podelim sa drugima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jelenko0

jelenko0


Muški
Broj poruka : 95
Lokacija : NS
Datum upisa : 15.11.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 1:42 pm

Ja sam pre dok sam aktivno igrao runeskejp koristio program onaj autotalker i nista nije bilo, ali jad sam bio download autowoodcutter odmah sutradan sam bio hakovan za 10mil i santa
Nazad na vrh Ići dole
Angorn91®
Admin
Angorn91®


Muški
Broj poruka : 735
Godina : 32
Lokacija : Skola-teretana-azeroth-kafic
Posao : Holy or retri
Datum upisa : 07.06.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 1:44 pm

Zato savet svima: igrajte POŠTENO dedica
Nazad na vrh Ići dole
http://src2007.serbianforum.info
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 1:45 pm

znaci ne isplati se chitovati Smile nadam se da si izvuko pouku u vezi toga Freddy
Nazad na vrh Ići dole
jelenko0

jelenko0


Muški
Broj poruka : 95
Lokacija : NS
Datum upisa : 15.11.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 1:53 pm

Da, jesam od tada igram samo fer plej bez skemovanja i hakovanja sunny
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:16 pm

ja koristim auto talker i auto clicker vec 6 meseci i opusteno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Angorn91®
Admin
Angorn91®


Muški
Broj poruka : 735
Godina : 32
Lokacija : Skola-teretana-azeroth-kafic
Posao : Holy or retri
Datum upisa : 07.06.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:26 pm

Konan113 ::
ja koristim auto talker i auto clicker vec 6 meseci i opusteno Smile

Mogu za to da ti daju permanent mute. Pazi se Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://src2007.serbianforum.info
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:30 pm

sram te bilo konane lol Smile shalim se.... idi u world ne znam tacno koji ali onaj sto je uvek pun members valjda 2 i idi u cammy bank ang smorices se kad vidish malo sutra neko moze tako brzo da kuca chak i modovi koriste autotalkera ....
Nazad na vrh Ići dole
jelenko0

jelenko0


Muški
Broj poruka : 95
Lokacija : NS
Datum upisa : 15.11.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:32 pm

Da, to sam i ja video mod koji koristi autotalkera No gde ide ovaj svet...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:50 pm

a ko ne koristi auto talkera??? confused
Nazad na vrh Ići dole
el stefan!




Muški
Broj poruka : 148
Godina : 32
Lokacija : Blok 62
Posao : ispijanje piva
Datum upisa : 03.08.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:52 pm

ja ga koristim ne mogu da kucam onoliko bre zabole me prsti prwo kucam malo i onda zabole prsi i ja kazem nek ide sve u k**** i upalim ga Smile lakshe se dishe lol!
Nazad na vrh Ići dole
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 2:59 pm

Ja ne koristim Autotalker Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
Sponsored content





Sigurnost ili Andol Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigurnost ili Andol   Sigurnost ili Andol Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sigurnost ili Andol
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Serbian Runescape Clan™ :: Pub, Media, Support :: Support Info-
Skoči na: