Serbian Runescape Clan™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Sat i Datum
Vreme
Zadnje teme
» Zasto je ovaj forum prso?!
Torrent Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 1:12 am od milutin

» SPAM FTL
Torrent Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 7:58 pm od milutin

» Nov Forum
Torrent Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 1:04 am od EvilMe137

» Sta radite?
Torrent Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:55 pm od Nikolaknot

» NE MOGU DA UPLATIM MEMBERS!!!
Torrent Icon_minitimePet Okt 16, 2009 1:22 am od Nikolaknot

Linkovi
Dostignuca i ciljevi u RS-u
Runescape Video
Smesne RS slike
PKing drops

Vicevi
Smesni video
Anketa
Sta vise volite?
Zima
Torrent Vote_lcap19%Torrent Vote_rcap
 19% [ 4 ]
Leto
Torrent Vote_lcap81%Torrent Vote_rcap
 81% [ 17 ]
Ukupno Glasova : 21

 

 Torrent

Ići dole 
+2
Angorn91®
EvilMe137
6 posters
AutorPoruka
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Torrent   Torrent Icon_minitimeČet Nov 01, 2007 11:53 am

Torrent bi na nasem bio - jaka struja, jaka sila.
Iskreno, ovo sto cu vam sada ispricati o Torrentu je cisto moje iskustvo i saznanje.
Sta je to Torrent? Torrent, BitTorrent je protokol koji vam omogucava da skidate i dajete fajlove vecom brzinom nego uobicajenom tehnikom. Protokol, kako u informatici tako i u zivotu, oznacava skup pravila i opisa po kojima se neke stvari rade.
Nista vam nije jasno, naravno. Ali i ne mora posto i nije bitno Razz Ono sto je bitno jeste sledece: Da biste mogli raditi sa Torrentima treba vam dobra internet konekcija. Sta to znaci "dobra"? Pa ona koja vama odgovara pri radu sa Torrentima. Sto je brza veza to je i brzi download i upload. Na primer ja: zadovoljan sam sa trenutnom brzinom DSL 512/64 Kbps. Ali, naravno da moze i bolje. Al' nema Djole... Nema... Studentski dzep je to...
Kada govorimo o "brzini" Internet veze moramo imati u vidu da nije bitno samo koliko vam pise tamo u paketu (512/64, 1024/128, 1536/192 itd) vec je bitan i "kvalitet" veze. Sta je to pa "kvalitet"?!? Oprema koju koristi Telekom, oprema koju koristi vas provajder, oprema koju koristite vi, daljina od centrale, gustina saobracaja, profesionalnost i usluga prva dva pomenuta, kvalitet servera na koji se konektujete i tako dalje, i tako dalje - sve to spada u kvalitet jedne internet veze. Postoji jos zilion razloga zasto je neka veza dobra a neka losa ali nemam vremena da vam filozofiram ovde o tome.
Sta je to, na primer 512/64? 512 oznacava brzinu kojom skidate nesto, brzinu vaseg downloada, a 64 oznacava brzinu kojom dajete nesto, saljete to jest uploadujete. Obe ove brojke se izrazavaju u Kbps tj. kilobit per second. Npr. imate download 1 Kbps. To znaci da vi skidate nesto brzinom od (recima) jednog kilobita u sekundi. Bit je jedinica merenja transfera (prenosa), binarni broj koji moze imati vrednos 0 ili 1.
Kako to u praksi izgleda? Opet cemo uzeti paket 512/64 kao primer. Svi ste culi za kilobyte, megabyte, gigabyte i tako dalje. Primetite razliku izmedju Bit i Byte!!! Ovo je izuzetno bitno u pocetku, ali kasnije cete ukapirati i gledati na to kao na voznju biciklom: jednom nauceno - nikad zaboravljeno. Vec smo rekli sta je Bit. Ali sta je Byte? Byte je jedinica kompjuterske memorije. Bitno: Byte se sastoji iz 8 Bit-ova!!! 1byte = 8 x 1bit.
Ovo je nama bitno bas zbog te prakse: svi fajlovi koje skidate sa Net-a su u Byte "formatu". Zasto? Sta vas briga! Nemam ni ja pojma. Ima objasnjeno sigurno svuda ali mi je nebitno. Mi moramo da izrazimo nasu brzinu od 512Kbps u Byte-ovima. Prostom logikom bismo ocekivali:
512:8=64. Znaci ja skidam 64Kb (kilobajta) za jednu sekundu. Ali, ne lezi vraze. Idemo da vidimo kolika mi je zaista brzina. Sajt za ovo, a ima ih dosta, je:
Like a Star @ heaven http://www.speedtest.net/
Izaberite, najbolje, neki server u Nemackoj i gledajte. Moji rezultati su sledeci (izabrao sam Budimpestu zato sto mi provajder ima direktan link do tamo, da tako kazemo, ali vi izaberite za pocetak Nemacki server):
Torrent 197909802
Vidite da je razlika velika: 425 nije isto sto i 512!!! E to je ono sto sam pricao - kvalitet internet veze. Ovo je realna brzina koju ja imam. Sada zelim da ovih 425 Kbit/s (KiloBit u sekundi) pretvorim u Kb/s (KiloBajt u sekundi):
425:8=53
Znaci moja prava download brzina je 53 Kilobajta u sekundi (Kb/s). Da vidimo za upload. U paketu pise 64, ali u praksi je tacno 50 Kbit/s, to jest u Kb/s:
50:8=6
Znaci, sada, moja upload brzina je 6 Kilobajta u sekundi (Kb/s).
E ovo je bilo bitno da znamo ako zelimo da radimo sa torentima. Sada kada ja to znam moram znati i jos nesto: Nikada ne treba koristiti 100% brzine svog interneta! Zasto? Postoje brojni razlozi (zagusenje, protok, itd) ali kako ja kazem tako treba da bude! Salim se (nadam se da me neko nece shvatiti nekad ozbiljno), ali zaista je tako. Skidanje i davanje torenta najbolje radi kada koristite od 80-85% svoje brzine interneta.
Ako sam sebe poslusam, onda, to znaci da moram smanjiti ovih 53 Kb/s downloada na 85% a to je:
53x85/100=45
I za upload:
6x85/100=5
Znaci kada skidam torente sa vezom 512/64 Kbps ja moram da koristim ove parametre u torent clijentu:
Download speed: 45 Kb/s
Upload speed: 5 Kb/s
O ovom namestanju i poboljsanju brzine skidanja/davanja torrenta cemo kasnije.

Sta vam je potrebno da biste skidali/davali torrente?
Prvo - klijent (client). Klijent je program za rad sa torentima. Najbolji, po mom misljenju, klijent je Azeurus. Moze se skinuti sa adrese:
Like a Star @ heaven http://azureus.sourceforge.net/
Za ovaj torent klijent vam je potrebna Java i moze se skinuti sa:
Like a Star @ heaven http://java.com/en/download/index.jsp?cid=jdp84244
Cim igrate RS nemate frke za Javu - vec je imate Razz
Instalirajte klijent.
Idemo na sledeci Requirement za Torrent.
Drugo - torrent file (igra, film, muzika, clip itd.). Na primer, zelim da skinem igru Bus Driver. Sve je ovo legalno tako da me mozete uvatiti vi koji volite da reportujete! Sajt za ovu igru je:
Like a Star @ heaven http://www.busdrivergame.com/
Idite na download pa umesto na standard download vi kliknite na "Download as torrent". Sacuvajte taj fajl. Otvorite ga pomocu Azeurusa (najbolje "desni klik", pa "Open with..."). Automatski ce poceti da se skida.

Ovo je samo prost primer kako izgleda raditi sa torentima. Veoma banalan ali radi. Ali... Idemo i na podstavku ovih torrent file-ova, koja je izuzetno bitna. Pretrazivanje torenta pomocu torent pretrazivaca - sajtova. Moj omiljeni je:
Like a Star @ heaven http://www.torrentz.com/
Samo ukucate zeljeni termin i sacekajte rezultate. Kada se rezultati pojave videcete opis fajla, velicinu, broj Uploadera (Up, Seedera) i broj Downloadera (Down, lechera) i jos pregrst informacija. Ukapiracete vec Smile
Kada nadjete to sto zelite klik na neki od ponudjenih linkova i na "Save Torrent As..." i to je to. "Open with" taj sacuvani fajl i pichiiiii...

Ima tu dosta caka:
U klijentu namestite u opcijama da vam download/upload bude, kao sto smo rekli, 85% od vase REALNE brzine. Ali, kada pocne skidanje vi imate dole desno opciju, u Azeurus-u, da sami regulisete brzinu. Namestite isti download kao i u opcijama ali upload neka vam bude samo 1Kbps. Radi, provereno! Ako i ne radi... Eksperimentisite...
Kada trazite torent gledajte da bude sto vise uploadera (seedera) a sto manje downloadera (lechera).
Gledajte komentare na date linkove ka torentima. Znace mnogo!
Nasa zemlja ima zakon o autorskim pravima. Ne moram da vam kazem sta se desi ako vas uvate da skidate neovlasceno neke fajlove. O ovoj temi imate dosta sajtova pa guglajte. Pitajte i ovde sta vas interesuje. Pomoci cemo vam sigurno.
Ako i cim vidim neki link ka bilo kom NEZVANICNOM i NELEGALNOM torrent-u na nasem forumu, odmah sledi brisanje posta i opomena tome ko je postavio link. Drugi prekrsaj - Ban, izbacivanje, sutka, kick sa foruma. Ne zanima me! Ja sam vam pomogao a vi meni pomozite na ovaj nacin. Tako da budemo jasni. Nije to zbog toga sto se plasim necega ili nekoga vec sto ce forum (pricam po 100-ti put) da nam zatvore!!!
To je to za sad ako nesto iskrsne javicu se.
Hvala! Nadam se da vam se svidja mali guide o torrentima Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
Angorn91®
Admin
Angorn91®


Muški
Broj poruka : 735
Godina : 32
Lokacija : Skola-teretana-azeroth-kafic
Posao : Holy or retri
Datum upisa : 07.06.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeČet Nov 01, 2007 8:23 pm

Blagodarim klanjam ti se
Nazad na vrh Ići dole
http://src2007.serbianforum.info
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeČet Nov 01, 2007 8:32 pm

He he, no frks! Jos ima da se edituje i dodaje ali polako...
I:
P I T A J T E!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
Dule 91

Dule 91


Muški
Broj poruka : 377
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Posao : Sk8-er
Datum upisa : 12.06.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeČet Nov 01, 2007 9:32 pm

Ja sam ranije koristio neki budjavi torrent i nishta nije mogao da skine.Ja lepo skinem torrent da adrese www.torrentz.com(verovao ili ne),addujem ga i opet neshto nece.
Nazad na vrh Ići dole
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimePet Nov 02, 2007 8:04 am

Dobro jutro,
Koji clijent, tj. program korisitis za torrente?
Vidi da li ti mozda firewall ne da da skidas. Idi na firewall i tamo imas exceptions. Chekiraj torrent program i trebalo bi da radi, ako je firewall block u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
Sn00py123

Sn00py123


Muški
Broj poruka : 19
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 30.09.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeSub Nov 10, 2007 7:55 pm

Kao download manager koristim GetRight, skida obične fajlove, a što je sad ovde bitno to je da podržava torrent fajlove. Probao sam dosad veći broj programa za download, ali se ovaj pokazao najudobniji za rad. Ima dosta opcija sa kojim se može kontrolisati sve bitno u vezi download-a, u svakom slučaju program koji vredi probati.
Nazad na vrh Ići dole
BorisKnoT

BorisKnoT


Muški
Broj poruka : 436
Godina : 35
Lokacija : N/A
Datum upisa : 03.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeNed Mar 30, 2008 2:56 pm

Torrent 252834395
Ovo sam testirao uz pokrenuti Runescape... Imam 512/64
----------------------------------------------------------------------------------------
Torrent 252835591
Ovo je bez RS-a...nema razlike

Hteo sam samo da vidim koliko je dobro skidati nesto dok igrate RS Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeSub Apr 05, 2008 1:12 pm

Secam se kad sam bio na Dial Up-u... Zvanicno 56 Kbit-a a u praksi oko 10 Kbit-a. RS je radio kao singerica. Mada, se moze primetiti da igra "secka" dok nesto downloadujes, ali, to je barem do mene jer mi je hard iz neolita.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
BorisKnoT

BorisKnoT


Muški
Broj poruka : 436
Godina : 35
Lokacija : N/A
Datum upisa : 03.07.2007

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimeSub Apr 05, 2008 1:35 pm

Dobra je ova igra sa autobusima. Obozavam te velike masine.
Brm, brm, cssss,... lol
Nazad na vrh Ići dole
Konan113

Konan113


Muški
Broj poruka : 453
Godina : 30
Lokacija : World 48
Posao : Woodcutting
Datum upisa : 05.04.2008

Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitimePon Apr 28, 2008 5:47 pm

Eee ljudi ja torrente skidam sa mininova.com sve sam naso tamo! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Torrent Empty
PočaljiNaslov: Re: Torrent   Torrent Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Torrent
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Serbian Runescape Clan™ :: Pub, Media, Support :: Support Info-
Skoči na: